مقالات

نیوفلکس

نیوفلکس برندی نام آشنا و با کیفیت در تولید لوله و اتصالات فاضلابی پوش فیت با رعایت استاندارهای ملی و بین المللی است. با گذشت زمان و تغییر تکنولوژی ساخت و طراحی در حوزه های مختلف از جمله سیستم تولید لوله و اتصالات دچار پیشرفت و تحول گشت و در همین راستا لوله­ های فاضلابی با ویژگی های جدید باعنوان پوش فیت به بازار عرضه شد؛ همزمان با پیشرفت و تولید انبوه این مدل لوله و استقبال چشمگیر از این محصول جدید، شرکت نوین اتصال پردیس گسترش از شرکت­های تحت پوشش گروه صنایع گیتی­ پسند در سال 1386 تولید لوله و اتصالات فاضلابی پوش­فیت با استفاده از پلی­پرو پلین­کو پلیمر(pp_c) از50 میلی­متر تا اندازه 160میلی­متری در متراژهای مختلف تحت نام تجاری نیوفلکس آغاز کرد که نسبت به هموپلیمرهای(pp_h) رایج در بازار خواص مکانیکی قوی­تری داراست و در واقع سبد محصولات خود را تکمیل و در راستای رفع نیازهای مشتریان خود و فعال بودن در عرصه جدید تولید و رقابت گام موثری برداشت.

در ادامه شما عزیزان را به طور مختصر با برخی ویژگی­های پوش­فیت و برند نیوفلکس آشنا می­کنیم.

کارشناسان و متخصص­ های فعال در عرصه لوله و اتصالات در اواخر قرن بیستم میلادی طی تحقیقات گسترده و پیگیری­های مداوم در رابطه با سیستم­ لوله­ کشی فاضلاب ساختمانی و شهری به یک سیستم جدید دست یافتند که فاقد محدودیت­های کاربردی و اجرائی سیستم های قبل بوده و همچنین امتیازهای نوینی را ارائه می­دهد. یک شرکت بریتانیایی برای اولین بار موفق به طراحی این سیستم و تولید انبوه شد.

در سیستم پوش­فیت هریک از اتصالات و لوله ­ها در یک سو دارای سوکتی می­باشد که در آن حلقه آب بندی جای دارد و می­توان انتهای بدون سوکت را به راحتی و با کمی فشار به درون سوکت لوله و یا اتصال بعدی وارد کرد. چنین ویژگی نصب باعث شده است تا این لوله ها به نام Push Fit شهرت یابند. لوله های پوش فیت درانتها دارای یک سوکت بوده که می توان لوله ی بعدی را درآن به راحتی با فشردن آن جای داد. این اتصال موجب می شود تا دیگر نیازی به استفاده از اتصالات دیگر نباشد. ناگفته نماند که کیفیت ساخت پوش­فیت و استفاده از مواد اولیه مطلوب در اجرا فرآیند مذکور بسیار مهم است، خوشبختانه نیوفلکس این مهم را به نحو احسنت در ارائه محصولات پوش­فیتی خود رعایت کرده است.

از ویژگی های این محصول که در سیستم فاضلابی بسیار مهم و حائز اهمیت می­باشد، مقاومت نسبت به ضربه و همچنین مقاومت در برابر مواد اسیدی و بازی است.

چون با ادغام مواد فاضلابی مواد شیمیایی با خواص بازی و اسیدی شکل می­گیرد، پس بهترین گزینه استفاده از لوله و اتصالات پوش­فیتی نیوفلکس به جای لوله­ های آسیب پذیر فلزی قدیمی می­باشد.

از دیگر مزیت­های پوش­فیت همانطور که پیش­تر اشاره شد بعلت اتصال سوکتی به یکدیگر، استفاده آسان است و به دلیل بی­نیازی از ابزارهای جانبی باعث کاهش هزینه و زمان می­شود.

مضاف براین تمام لوله های پوش فیتی مثل محصولات نیوفلکس قابل اتصال به سایر لوله­ ها با جنس­ های مختلف هستند.

مزایا نیوفلکس:

عدم آسیب پذیری درقبال هرگونه ضربه و فشار در مقایسه با  دیگر لوله های پلیمری  PEPVC_

جلوگیری از انتقال آتش می شود (به کارگیری مواد ضد حریق)

عدم استفاده از هرنوع چسب و حرارت (مثل لوله هایPVC و جوش دادن مانند لوله های پلی اتیلنPE

وزن کم و جا به جایی آسان

جلوگیری از  نشتی آب به طور کامل

عدم تغییر و مقاومت نسبت  مواد شیمیایی بر اساس استانداردDIN 8078

دارای سطح بسیار صاف و بدون هیچ گونه ناهمواری و مانع

اجرای آسان و راحت سیستم ونت

ویرایش و تصحیح راحت و بدون نیاز به تغییر نقشه

تحمل دمای بالا

لوله­ های پوش­فیت فاضلابی در کل به دو دسته pushfit & truesilent تقسیم می­شوند.که هرکدام بنا به کیفیت ساخت،کاربرد و نیاز مصرف کننده انتخاب و مورد مصرف قرار می­گیرند.

در برند نیوفلکس در دسته سایلنت با همین پسوند بی صدا مواجه هستیم. این مدل پوش فیت با توجه به این که در لوله­ ها صدا از سطح 6 تا 17 دسی­بل کاهش می­یابد، مناسب مصرف در ادارات، منازل و مکان هایی که نیاز به کاهش نویز دارند استفاده می­شود.

در دسته دوم ما با دو عنوان نیوفلکسb  که بیشتر مناسب روی­کار می­باشد و نیوفلکسbd که مناسب کار دفنی (مدفون در کف ) و دارای در­پوش زرد رنگ است مواجه هستیم.

موارد مصرف نیوفلکس :

تخلیه  فاضلاب ساختمان های مسکونی، اداری، هتل ها، بیمارستانها و…

خارج کردن و هدایت  آب کندانس شده در سیستم های تهویه مطبوع

انشعاب فاضلاب های شهری

جمع آوری آب باران

که با توجه به نوع ویژگی های فعالیت و نیاز خود می­توان یکی از سه مدل نیوفلکس را انتخاب و مورد استفاده قرار داد.

مشخصات فنی نیوفلکس :

آتشگیری دارای مواد ضد حریق
استحکام کششی در دمای °20c 30 N/mm²
ضریب انعطاف پذیری 1200 N/mm²
تنش خمشی 20 N/mm²
استحکام ضربه 25 J/m²
ضریب انبساط طولی 0.00015
محدوده PH 2 – 12
رنگ mid-gray RAL 7037
تنش تسلیم 21 N/ mm²
درصد طویل شدگی 800%
مدول الاستیسیه 350 N/mm²
ضریب هدایت حرارتی 0.23 W/mk
ضریب زبری     0.007

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *